قلم فارس

طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات

خطر انحراف جنسی در شبکه ها و فیلم های ماهواره ای

مدیر وبگاه | شنبه, ۱ آذر ۱۳۹۳، ۰۲:۰۰

خیانت

وقتی پای رسانه های داخلی می نشینید بحث خیانت را می شنوید چه برسد به اینکه مخاطب یکی از شبکه های ماهواره ای فارسی زبان باشید.  اصولا میان ماه ما تا ماه گردون این شبکه ها فاصله بسیار است. جنس مشی و روش این شبکه ها چیزی است که از دل فرهنگ حامیان مالی آنها آمده است؛ مسیحیان، صهیونیست ها،بهاییان و... .

شبکه مرداک پسند فارسی وان، بهایی نشین من و تو، غرب منش جم کلاسیک و... همه آنچه را می پسندند که در فرهنگ ما هنوز تابو و خط قرمز هستند. خودنمایی زنان برای دیگران، اباحه گری، لاابالی گری، شراب خواری، مدل شدن برای لذت دیگران و خیانت، مواردی نیستند که یک مرد و زن ایرانی به آن تن دهند.

شبکه های ماهواره ای در نقشه جنگ نرم خود بعد از ترویج ضد ارزش ها در این سالها، فعالیتشان در ترویج فرهنگ بی بند و باری چندی پیش با آمدن فارسی وان به طور خاص به سراغ موضوع خیانت رفت و سعی کردنند با حجم سریال های خود  قبح این مسائل را در میان خانواده های ایرانی بشکنند.
ویکتوریا

سریال ویکتوریا سریالی که به عنوان مشتی از خروار، بیانگر آنچه  شبکه های ماهورهای پیرامون اینچنین موضوعاتی کار می کنند، می باشد. ویکتوریا زنی 50 ساله است. او بعد از سال ها زندگی با شوهرش Daily soapمتوجه می شود که او با دستیارش رابطه دارد بعد از مدتی خود ویکتوریا هم با مرد دیگری به نام ژرونیمو آشنا می شود. در همین حین دختر بزرگ ویکتوریا پس از رابطه با دوست پسرش باردار می شود؛ دختر کوچک او هم مورد تجاوز مردی قرار می گیرد . پسر ویکتوریا هم از غافله عقب نمی ماند و با دوست مادرش رابطه برقرار می کند.

نه تنها فیلم های این شبکه ها به دنیال ترویج این انحراف جنسی هستند بلکه کارمندان آنها نیز به همجنس باز بودن خود افتخار می کنند! به  حدی که یکی از مجریان شبکه من و تو، همجنسگرا بودن خود را تکذیب و می گوید ای کاش یک همجنسگرای بهایی بود!

سریال های شبکه فارسی وان در ادامه ترویج اباحه گری اینبار قبل از یک فرد و سبک زندگی فردی او، خانواده را مورد هدف قرار می دهند. موضوعات رایج در سریال های این شبکه عبارت است از رابطه قبل از ازدواج، خیانت شوهر و زن به یکدیگر، روابط نامشروع، فرزند نامشروع،  سقط جنین،  بارداری قبل از ازدواج و......

بعد از فارسی وان این نوبت شبکه های دیگر بود که در حرکتی مکمل این پروژه را به طور خاص جلو ببرند و شبکه هایی چون جم، من و تو، ای تی ان و... اینگونه فعالیت کردند البته حرکت نرم تر این شبکه ها نسبت به فارسی وان در ترویج این نوع مسائل، آنها را با اقبال بیشتری روبرو کرد.

فارسی وان با اینکه خواهر دوقلوی خود شبکه زمزمه را روی آنتن فرستاد اما عدم استقبال از آن باعث شد این شبکه به تعطیلی کشیده شود اما این شبکه ها با گذر از چنین بازخوردی از مخاطب داخلی، بر ادامه روند ضد اخلاقی خود اصرار می ورزند و  با اینکه خیانت  در این شبکه ها مطابق نظر آنها مورد اقبال قرار نگرفت، می بینیم که در سند چشم انداز خود جلوتر رفته و ضد اخلاقیات شنیع تری را در برنامه هایشان قرار داده اند. اکنون خبر از گام های جدی و علنی تر شبکه های ماهواره ای در ترویح و نمایش همجنس گرایی می رسد.
همجسگرایی

این موضوع حتی جای خود را در رسانه های خبری و سیاسی هم باز کرده است. هر خبری از همجنس گرایان در هر جای دنیا باشد رسانه دولتی انگلیس بی بی سی، آن را پوشش خواهد داد. آنها حتی برای بررسی حقوق این قشر  برنامه های گفتگو محور تولید می کنند. بی بی سی چندی پیش در گزارشی لندن را بهشتی برای این قشر در مقابل تهران معرفی کرد! صدای امریکا دیگر رسانه سیاسی ضد ایران هم از این سیر عقب نمانده و باطنی یکی از کارشناس این شبکه در یکی از برنامه ها این عمل شنیع را الگو گیری از حیوانات طبیعی میداند!

این روند به طور خاص تر در شبکه های فرهنگی و سرگرمی ماهواره ترویح می شود. در این راستا نه تنها فیلم های این شبکه های ماهوره ای به دنبال ترویج این انحراف جنسی هستند بلکه کارمندان آنها نیز به همجنس باز بودن خود افتخار می کنند! به  حدی که یکی از مجریان شبکه من و تو، همجنسگرا بودن خود را تکذیب و می گوید ای کاش یک همجنسگرای بهایی بود! شبکه من و تو  موج تبلیغاتی اش در اینباره را در برنامه ترویجی خود پیرامون ترویج سبک زندگی غربی" بفرمایید شام" هم رها نکرده است.

این در حالی است که مخاطب ایرانی حتی ضد ارزش خیانت را هم در این شبکه ها قبول نکرده است و تصور غرب از جامعه ایرانی بیش از حد غلط می باشد با این حال شبکه های ماهواره ای در ادامه جنگ نرم خود در طولانی مدت به دنبال قبح شکنی از این انحراف خواهند بود و اینجا نقش رسانه و نهاد های فرهنگی از جمله صدا و سیما پر رنگ می شود

رادیو فردا در ادامه  در مخالفت با جمهوری اسلامی به دلیل ضایع کردن حقوق همجنس بازها در آمده است! و بر همین اساس می گوید : " در قرآن هیچ نصّ صریحی در نفی همجنسگرایی وجود ندارد. آنچه در قرآن به صراحت نهی شده است عمل زشتی است که قوم لوط مرتکب می شدند. در این تردیدی نیست که قرآن «فعل زشت» قوم لوط را تقبیح می کند، اما تردید جدّی است که آن «فعل زشت» همان چیزی باشد که امروزه تحت عنوان همجنسگرایی خوانده می شود" !

منبع : عمارنامه

  • مدیر وبگاه

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی