قلم فارس

طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات

۵ مطلب در مرداد ۱۳۹۳ ثبت شده است

«آزادی های یواشکی»، گره کور بر مسئله حجاب

مدیر وبگاه | چهارشنبه, ۲۲ مرداد ۱۳۹۳، ۱۲:۴۱
اگر آزادی در هیچ چارچوبی نباشد قانون نیز معنا نمی یابد و قوانین شکل نمی گیرد. اساسا پیشرفت غرب در شهر نشینی مدیون وضع قانون است. اگر غرب در رانندگی و کسب و کار های اقتصادی پیشرفت کرده است، مدیون وضع قوانین است. همچنین اگر می بینیم غرب در روابط فردی، ازدواج و فساد اداری پسرفت کرده است باز هم ریشه در وضع قوانین دارد. هرچند وضع قوانین الزامی برای اجرا ندارد، بلکه وظیفه دولت است که اجرای قانون تصویب شده را ضمانت کند.

در مواجهه با پدیده حجاب ستیزی آنچه باید بیشتر از اصل حجاب مورد توجه قرار بگیرد، رواج قانون ستیزی است. مسلما بی حجابی خود یک پدیده فرهنگی است که حل آن مستلزم وجود احساس نیاز به حجاب در همه افراد جامعه است.

حرکتی در فیسبوک به راه افتاده است که در آن عکس های بی حجاب از زنان ایرانی در محیط عمومی قرار داده می شود. صفحه «آزادی های یواشکی» آن طور که مبدع آن مسیح علی نژاد ادعا می کند ابزاری است برای رساندن صدای مخالفان حجاب اجباری در ایران.

 

  • مدیر وبگاه

رجز خوانی ماهواره ها روی موج ابتذال

مدیر وبگاه | چهارشنبه, ۱۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۰:۰۷

به عقیده بسیاری از کارشناسان علت بسیاری از بزه های اجتماعی در چند سال اخیر به ویژه در بین جوانان استفاده از ماهواره است. 
 

پدر خانه در کنار دستگاه ماهواره نشسته و با شور و اشتیاق خاصی اخبار شبکه‌ها را دنبال می‌کند، ‌در حال و هوای خود و غافل از بچه‌ها است که مادر وارد خانه می‌شود، ‌با مشاهده این صحنه با عصبانیت می‌گوید: مرد دستگاه رو خاموش کن، ‌بچه کنارت نشسته؟!

عصبانیت مادر خانه از یک طرف و غر زدن‌های پدر از طرف دیگر شروع یک دعوای حسابی بین آنها است، ‌دمپایی و در قابلمه است که در فضای خانه پرتاب می‌شود.

اما در این بین چشمانی قشنگ و کنجکاو به تلویزیون خیره شده است و دستان کوچک بچه‌ها بر روی دکمه‌های کنترل قرار می‌گیرد، ‌شبکه‌ها یکی پس از دیگری عوض می‌شود، ‌مادر و پدر در حال و هوای خود و بچه‌ها هم در حال و هوای دیگری با رفیق جدید و خطرناک خود هستند ؟!

تأثیرات منفی شبکه‌های زنجیره‌ای ماهواره را نمی‌توان انکار کرد

ماهواره و تهدیدات فرهنگی، ماهواره و آسیب‌های اجتماع، ماهواره و امنیت اخلاقی جامعه و... شما هم شاید در چند وقت اخیر این واژه‌ها را شنیده یا آنها را در مقالات روزنامه‌های مختلف خوانده باشید. طی هفته‌های گذشته در برخی شبکه‌های ماهواره‌ای ضمن ارتباط تلفنی با دختران و پسران ایرانی از آنها می‌خواهند که حرف‌ها و رفتارهای غیراخلاقی از خود بروز دهند!

شبکه های ماهواره ای

  • مدیر وبگاه

چند توصیه در ِ گوشی برای دنیای «مجازی‌پنداشته» ما

مدیر وبگاه | چهارشنبه, ۱۵ مرداد ۱۳۹۳، ۰۹:۴۱
آن‌هایی بخوانند که «خودشان» برایشان مهم است:
 
خیلی از نکاتی که در این نوشتار می‌خوانید، جنبه یادآوری دارد و بسیار بدیهی است. ولی ما محتاج یادآوری همین بدیهیات هستیم. بدیهیات هرچند که یک ظاهر روشن و آشکار دارند، ولی گاهی وقت‌ها در موضوعات بدیهی دچار غفلت می‌شویم و آسیب می‌بینیم.

به گزارش قلم فارس به نقل از گرداب، خیلی از این موارد جنبه یادآوری دارد و بسیار بدیهی است. ولی ما محتاج یادآوری همین بدیهیات هستیم. بدیهیات هرچند که یک ظاهر روشن و آشکار دارند، ولی گاهی وقت‌ها ما در موضوعات بدیهی و روشن دچار غفلت می‌شویم و از همان نواحی نیز آسیب می‌بینیم.

دقت کنیم که سلامت روحی و روانی انسان‌ها به خودی خود به‌وجود نمی‌آیند و اگر انسان‌ها به دقت مراقبت، محافظت و نگهداری نشوند؛ اصل به آسیب دیدن آن‌هاست.

  • مدیر وبگاه

حذف آیات تطهیر و سوره ی "کافرون" از قرآن کریم به دست داعش

مدیر وبگاه | يكشنبه, ۱۲ مرداد ۱۳۹۳، ۱۱:۳۳

 

داعش مدعی شده که قرآن از سوی برخی روحانیون و برای خدمت به ادیان دیگر مانند مسیحیت تحریف شده و حال باید تصحیح گردد! بر اساس گزارشها داعش قصد دارد سوره کافرون را به صورت کامل و نیز آیات تطهیر را از قرآن حذف کند.


  • مدیر وبگاه

رهبر انقلاب در خطبه های نماز عید فطر

مدیر وبگاه | سه شنبه, ۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۲:۲۵

رئیس جمهور آمریکا فتوا صادر کرده که مقاومت باید خلع سلاح شود تا همین مقدار ضربه که در برابر این همه جنایت زده را هم نزند!/برخلاف گفته آنان که حماس و جهادرا باید خلع سلاح کنیم  همه دنیا و بخصوص دنیای اسلام موظفند هرچه میتوانند به تجهیز ملت فلسطین کمک کنند ...

اقامه نماز عید سعید فطر در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) (14)

  • مدیر وبگاه